Ostrov Tenerife
Ostrov Tenerife

Ostrov Tenerife - zážitky a fotografie.

Ahoj cestovatelia, práve sme sa vrátili z Tenerife a musíme sa podeliť o pár zážitkov a fotografií. Ostrov už začal krásne kvitnúť a voňať jarnými kvetmi, na južnej časti ostrova je krásne azúrové podnebie a milovníci pláže, slniečka a potápania si prídu na svoje. Na druhej strane nám na Teide napadol sneh a 25. marca nás prebudil dážď. To bolo skutočne zvláštne a pre túto oblasť úplne ojedinelé. Veľa hotelov a rezortov bolo aj dva dni bez elektriny a na naše slovenské podmienky bežný dážď na ostrove spôsobil kalamitu. Prvýkrát sme na Tenerife prechádzali hlbokou kalužou a od auta striekal gejzír vody. Na severe potom bolo polojasno, čo bolo ideálne pre turistiku. V jednom týždni sme tak prežili štyri ročné obdobia na jednom ostrove len tým, že sme sa presunuli o pár kilometrov na inú časť ostrova. Tenerife je skutočne úchvatný ostrov, ktorý ponúka nepreberné množstvo zážitkov.

Ostrov Tenerife
Ostrov Tenerife

Tenerife - VIDEO

Ostrov Tenerife

Pico del Teide – tretia najväčšia sopka sveta.

Zasnežené vrcholky Teide sme ešte nikdy osobne nevideli, a preto sme hneď z rána vyrazili hore. Asi v 1 700 metroch nad morom boli na úzkej ceste ešte zátarasy, pravdepodobne ešte zákaz vstupu. Pohľad na vrcholky nás ale aj cez túto značku neodradil a my sme pokračovali ďalej. Aj nasledujúcich niekoľko kilometrov sme nestretli žiadne civilné auto, ale vzhľadom k tomu, že sme minuli aj niekoľko miestnych ochrancov parku v žltých vestách, ktorí nás nechali prechádzať ďalej, spadol nám kameň zo srdca a v pokoji sme pokračovali. Za pár minút nás už predbiehali aj ďalší nadšenci túžiaci po pohľade na zasnežený vrchol. Pomaly vychádzalo slnko a sneh na ceste tál. Na Tenerife netušia, čo sú na aute zimné pneumatiky?. Po príchode na úpätie Pico del Teide do Roques de Garcia nás obklopil absolútne úchvatný výhľad na majestátne zasneženú sopku. Aj miestna TV stanica si išla urobiť z úpätia sopky reportáž. Je to dychberúci a mimoriadne uvoľňujúci pocit nekončiaceho priestoru. Odporúčame všetkým, ktorí milujú horskú turistiku, sa na Pico del Teide pozrieť a vybrať si niektorú z atraktívnych turistických trás. Ak by ste chceli ísť na samotný vrchol, odporúčame si s dostatočným predstihom naštudovať potrebné informácie. Vstup na samotný vrchol podlieha určitým pravidlám, odporúčaniam a obmedzeniam. Úplný vrchol sopky Pico del Teide má 3 817 metrov nad morom. Je to najvyššia hora španielskeho kráľovstva aj všetkých ostrovov v Atlantickom oceáne, zároveň je to tretia najväčšia sopka sveta. Naposledy bola činná 18. novembra 1909. Cesta z pobrežia k lanovke zaberie aj s prestávkami na fotenie niečo cez hodinku.

Ostrov Tenerife - Teide
Ostrov Tenerife - Teide

Teide - VIDEO

Ostrov Tenerife - Teide

Vťahujúca atmosféra Tenerife

Po návrate dolu nás čakal ďalší nevšedný zážitok, kedy sme mali možnosť zažiť atmosféru miestneho karnevalu, kde ulicami prúdia davy krásnych masiek, tanečníkov a hudobníkov hrajúcich na bubny a ďalšie nástroje. Vťahujúca atmosféra Tenerife Vás nenechá v kľude. Tieto veľkolepé street party plné extravagantných kostýmov, opulentná atrakcia tanečníkov a hudby súperí len s karnevalom v Rio de Janeiro.

Tenerife Karneval
Tenerife Karneval
Tenerife Karneval